LP3883ESX12NOPB price and inventory results:
Top of Page ↑
DigiKey ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
PART NUMBER
MANUFACTURER
DESCRIPTION
STOCK
PRICE
BUY
LP3883ESX-1.2/NOPB
D#: LP3883ESX-1.2/NOPBCT-ND
Texas Instruments
IC REG LINEAR 1.2V 3A TO263
492
In Stock
  • Show All
Buy Now
Top of Page ↑
Verical Authorized Distributor
PART NUMBER
MANUFACTURER
DESCRIPTION
STOCK
PRICE
BUY
LP3883ESX-1.2/NOPB
D#: 87493666
National Semiconductor Corporation
LDO Regulator Pos 1.2V 3A 6-Pin(5+Tab) DDPAK T/R
Americas - 3498
  • Show All
Buy Now
LP3883ESX-1.2/NOPB
D#: 71328943
Texas Instruments
RoHS: Exempt
Americas - 37
Mouser Electronics ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
LP3883ESX-1.2/NOPB
D#: 926-LP3883ESX12NOPB
LDO Voltage Regulators 3-A ultra-low-dropo ut voltage regulator A 926-3883ES-1.2/NOPB
RoHS: Compliant
561
Arrow Electronics Authorized Distributor
LP3883ESX-1.2/NOPB
RoHS: Compliant
44
Bristol Electronics
LP3883ESX-12NOPB
  RFQ
Rochester Electronics ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
LP3883ESX-1.2/NOPB
Fixed Positive LDO Regulator, 1.216V, 0.42V Dropout, CMOS, PSSO5